Nitro XE1000 PLUS

86 %
Elektrokoloběžka Nitro scooters XE1000 Plus Jedná se o IV. generaci jedné z našich nejprodávanějších koloběžek. Tento model můžeme doporučit pro jedince s hmotností do 100...
13 934 Kč
Doprava zdarma, Do 3 dnů
Doporučená nabídka Motoslužby Chrudim

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 453 recenzíDalší informace

Popis produktu

Elektrokoloběžka Nitro scooters XE1000 Plus Jedná se o IV. generaci jedné z našich nejprodávanějších koloběžek. Tento model můžeme doporučit pro jedince s hmotností do 100...

Parametry produktu

Výkon
1000 W
Nosnost
100 kg
Max. rychlost
34 km/h
Dojezd
20 km
Hmotnost
40.9 kg
Kapacita baterie
12000 mAh
Chopper
ne
Se sedlem
ano
Skládací
ano
Odpružené
ano
Pro dva
ne

Recenze

 • , zakoupeno v Sport365.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • nevím
 • , zakoupeno v Motoslužby Chrudim

  Doporučuje produkt

  100 %
  • šikovný a skladný
 • , zakoupeno v Sport365.cz

  Doporučuje produkt

  70 %
  • za tu cenu ,spokojenost

Parametry produktu

Výkon
1000 W
Nosnost
100 kg
Max. rychlost
34 km/h
Dojezd
20 km
Hmotnost
40.9 kg
Kapacita baterie
12000 mAh
Chopper
ne
Se sedlem
ano
Skládací
ano
Odpružené
ano
Pro dva
ne

Popis produktu

Elektrokoloběžka Nitro scooters XE1000 Plus

Jedná se o IV. generaci jedné z našich nejprodávanějších koloběžek. Tento model můžeme doporučit pro jedince s hmotností do 100 kg.

Nové dvojité přední odpružení - přispívá nesporně ke zvýšení bezpečné jízdy a zdolávání různých nerovností. U předních i zadních tlumičů je možné nastavit tuhost pružení

3 režimy výkonu - každý si najde své ideální nastavení výkonu a max.rychlosti koloběžky. Díky možnosti přepínání různých režimů může tuto koloběžku používat opravdu každý (dítě, náctiletí, dospělí i např.lidé v důchodovém věku)

Značkové obutí - naše firma si potrpí na ty nejlepší dostupné komponenty! Proto naše koloběžky používají výhradně značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitních pneumatik jsme dávno ustoupili

Patentovaný set odnímatelného sedla - nový opravdu funkční systém uložení sedlové tyče (ta se při jízdě nijak nechvěje a nehýbe do stran). Pokud potřebujeme koloběžku zdvihnout uchopením tyče sedla je to možné, Předchozí systém neměl aretaci tyče

Zcela nový systém napínání řetězu -  pouze u nás se nebudete trápit s častým seřizováním řetězu

Více o XE1000 PLus


LED osvětlení

Všechny elektrické koloběžky jsou nabízeny s integrovaným předním a novým zadním LED světlem.

Vepředu svítí 7 velkých diod, vzadu pak diod šest. Při brzdění se stejně jako u motocyklu rozsvítí zadní brzdové světlo (všechny diody zdvojnásobí svou svítivost). Toto integrované osvětlení značně zvyšuje bezpečnost při jízdě.

Osvětlení je napájeno z baterií koloběžky, avšak díky technologii LED diod je spotřeba prakticky nulová. Osvětlení lze případně vypnout a funkční zůstane pouze brzdové světlo.


Baterie

Vybraný model koloběžky je dodáván s 36V 12Ah olověnou baterií s kapacitou 432Wh (sada obsahuje 3 ks 12V článků). Součástí dodávky je i kompaktní nabíječka. Nabijení trvá přibližně 4-8 hodin (dle stavu vybití baterie), nabíječka se zapojuje do běžné zásuvky.

Dojezd elektrické koloběžky ovlivňuje především kapacita baterie. Při využití originální baterie 12Ah (432Wh) se dojezd pohybuje do 20 km. Při koupi nové koloběžky si lze připlatit za tzv. Upgrade na baterie CSB mající kapacitu 15Ah (540Wh). Zde se pak dojezd pohybuje od 20 do 25 km. Nutno podotknout, že uživatelé okolo 100 kg s jízdou tzv. na plný plyn mohou očekávat i poloviční nájezd.

Dojezd koloběžky je ovlivněn kromě váhy jezdce také zvolenou trasou, správně nahuštěnými pneumatikami, okolní teplotou atd. Pokud potřebujete koloběžku s delším dojezdem, pak je nutné hledat v nabídce modelů s LiFePo4 bateriemi. Zde se dojezdy díky větší kapacitě baterií pohybují od cca. 38-65 km (dle zvoleného modelu).

Pneumatiky

Tento model nabízíme na značkových terénních 10,5" pneumatikách od firmy Kenda, které používáme od samého začátku naší existence, tedy od roku 2007. Máme s nimi velmi dobré zkušenosti. Jakýkoliv pokus o náhradu neznačkovou pneumatikou dopadl špatně.

Pneumatiky Kenda opravdu dobře absorbují otřesy vozovky a díky malým drapákům se s koloběžkou dá nouzově vyjet i mimo silnici.

Akcelerátor a přepínání 3 režimů výkonu

Kapacitu baterií zobrazuje přehledný LED panel umístěný vedle akcelerátoru, který se nachází na pravé rukojeti.

3 barevné diody zobrazují aktuální stav baterií a díky tomu lze odhadnout jaký má koloběžka před sebou dojezd. Pro rozjezd pouze lehce otočíte rukojetí směrem k sobě a koloběžka se plynule dá do pohybu.

Jednou z předností XE1000 Plus je možnost volby mezi 3 jízdními režimy. Základní přepínání se provádí červeným tlačítkem umístěným na akcelerátoru. Stisknutím se aktivuje ekonomický režim (Eco). Výkon motoru se sníží na přibližně 800W. Díky tomuto úspornému režimu můžete šetřit baterie a ujedete delší trasu.

Je-li tlačítko vypnuté, koloběžka jede na plný výkon s maximální rychlostí okolo 32-34 km/h.

Třetí režim se nazývá Super Eco. Jeho aktivací (provádí se na řídící jednotce) dojde ke snížení výkonu na cca. 750W a maximální rychlost klesne na 23 - 25 km/h. Super Eco režim je vhodný pro začátečníky a děti či pro dosažení co nejdelšího dojezdu koloběžky na jedno nabití.

Inovované odpružení celé koloběžky

Tento model je vybaven jak předním tak zadním nastavitelným odpružením.

Významnou inovací je přidání druhého tlumiče do přední nápravy. Výsledkem je dokonalejší odpružení a navýšení bezpečnosti provozu koloběžky na nerovnostech či v lehčím terénu.

Důležité vylepšení se týká vahadlového systému odpružení, které pracuje pomocí ložisek. Toto inovativní řešení nevyžaduje žádné dotahování jistících šroubů jako tomu bylo u starších generací.

Starý systém se kupodivu dodnes objevuje na trhu - je levnější avšak velmi problematický (vyžaduje časté dotahování a efekt odpružení je sporadický).

Zadní kloubové odpružení je zajištěno dvěma mohutnými tlumiči s vyšší nosností oproti předchozím generacím. Výsledkem je maximální jízdní komfort.

Tuhost předních i zadních tlumičů lze nastavit dle potřeb uživatelů.

Inovací prošel i systém napínání řetězu. Nové řešení snižuje nutnost dotahování řetězu na minimum oproti starší verzi. Prodlužuje se tím i životnost řetězové sady.

Brzdy & řídítka

Široká BMX řídítka jsou základním předpokladem pro snadné ovládání koloběžky ve vyšších rychlostech. Řídítka lze v případě potřeby snížit o pár centimetrů.

Pravou rukou ovládáme akcelerátor a zároveň i páčku přední brzdy (stejně jako je to u motocyklů). Levou rukou ovládáme páčku zadní brzdy. 

Současné modely nabízíme již výhradně s kvalitními cyklobrzdiči, nerezovými kotouči a tahu odolnými sportovními páčkami. Cyklobrzdiče mají jednoduchý systém seřízení a jsou mnohem stabilnější nežli starší typy brzdičů. Pro zvýšení brzdného účinku jsou instalovány destičky tvrdší směsy.

Brzdové páčky mají z výroby integrované závity pro možnost instalace originálních zpětných zrcátek, které značně přispívají k bezpečné jízdě.

Ostatní - odnímatelné sedlo, složení koloběžky ...

Inovací prošlo i sedlo a jeho uchycení. Výsledkem je sofistikovaný systém, kdy se tyč sedla zasune do koloběžky a dojde k zaklapnutí do aretovacího systému. Sedlo se díky tomuto uchycení při jízdě ani nepohne. Pro vyjmutí sedlové tyče sešlápneme aretovací páku nohou a sedlo vyjmeme.

Doporučujeme použivání koloběžek s instalovaným sedlem. Jízda se sedlem zvyšuje komfort z jízdy a pocit bezpečí při manévrování. Je výškově nastavitelné a je použitelné i pro vyšší osoby.

Pro zvýšení bezpečnosti jízdy má každá naše koloběžka z výroby namontovaný zvoneček.

Pro uskladnění či převoz lze koloběžku jednoduše a rychle složit pouhým stlačením páky. Toto vyžaduje pouhých pár vteřin. Koloběžku lze díky možnosti složení naložit do kufru auta a jednoduše transportovat.

Pro snadnější manipulaci s koloběžkou lze baterie jednoduše z koloběžky vyjmout. Jsou uloženy v textilním vaku a ke koloběžce je sada baterií připevněna jedním kabelem s konektorem.

Jako náhradní díl si můžete pak zakoupit externí nabíjecí kabel, který dovolí nabíjet sadu baterií mimo koloběžku.

Technické inovace řady XE1000 Plus:

    nové dvojité přední odpružení s vyšší nosností
    nový systém napínání řetězu
    nový systém uchycení sedlové tyče v koloběžce
    přední vahadlové odpružení uloženo v ložiskách
    řidicí jednotka s 3 režimy výkonu
    vylepšené trakční baterie pro delší dojezd a životnost
    nová kompaktní nabíječka

Proč si vybrat Nitro scooters elektrokoloběžky:

Specializujeme se na elektro koloběžky již od roku 2007
    - nevěnujeme se jiným činnostem
    - své výrobky známe do šroubku
    - nabízíme jen prověřené a kvalitní výrobky pod vlastní českou značkou

Používáme kvalitní komponenty
    - řídící jednotky poslední generace
    - léty ověřené kvalitní baterie (3 druhy)
    - Li-Ion a LiFePo4 baterie s komunikačním portem pro balancování
    - cyklo brzdiče od značek ZOOM, J.A.K., NUTT
    - kvalitní motory se zárukou 36 měsíců
    - robustní konstrukce
    - moderní nabíječky atd.

Odborný servis
    - máte-li jakékoli potíže náš odborný servis je Vám k dispozici
    - nemáme jiné aktivity z čehož pramení naprostá profesionalita v oboru


Možnost zakoupení jakéhokoliv náhradního dílu či doplňku


Jistota záruky a servisu do dalších let
    - jsme specialisté výhradně na motokoloběžky od r.2007. Budeme tu pro Vás i nadále.
    - nemusíte se obávat absence dílů či servisní podpory
    - budeme tu pro Vás i nadále


Originální příslušenství Nitro scooters

K Vaší koloběžce si můžete doobjednat širokou škálu příslušenství a doplňků.
Mezi nejžádanější patří sedlová sada, přední blatník, zpětná zrcátka, přilba či třeba olej na řetězy. V poslední době stoupá i oblíbenost tachometrů či brašny Nitrobag do které se vejde kromě mobilu a peněženky i nabíječka apod.

Koloběžky prochází předprodejním seřízením (toto není možné nabídnout při zaslání přepravou):

    kontrola chodu/výkonu motoru
    kontrola a promazání řetězu
    seřízení brzdového systému
    kontrola správného tlaku pneumatik
    kontrola baterie a nabíječky
    celková kontrola všech součástí


Provoz na komunikacích - jak je to s vyhláškou MDČR

Koloběžka s pomocným motorem může být použita na komunikacích pokud vyhovuje vyhlášce MDČR č. 341/2014 Sb, příloha 12 (tzn. provoz jako na jízdním kole. Bez ŘP, bez povinného ručení a RZ). Aby směla koloběžka s pomocným motorem na komunikace, nesmí být její výkon vyšší jak 1000W (1kW) a její max. rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h.

Pokud má koloběžka vyšší parametry, nesmí legálně do provozu. Většinu silnějších modelů umíme na zakázku odborně přestavět tak, aby vyhovovaly vyhlášce (nazýváme to "úprava Street Legal"). K takové koloběžce od nás obdržíte Potvrzení, že daná koloběžka je v souladu s vyhláškou 341/2014 Sb. a nově i legalizační kartičku. Nově zařazujeme do nabídky modely, které prošly úpravou Street Legal, např. XE1000 Plus SLHC, XE1000 Plus SL 48V, Smart 1000 Plus SL, Monster 1000 Ultra SL.

Další možností jak se pohybovat s koloběžkou legálně je pořízení modelu s označením "SPZ". Při koupi od nás obdržíte CoC list a zajdete na úřad pro značky. Předtím si sjednáte povinné ručení (velmi levná pojistka). První technická kontrola až po 6 letech od koupě a pak vždy po 4 letech. Stejně jako u motocyklů (mopedů).

* uvedený maximální dojezd je uvažován při zatížení do 75 kg, při využití úsporného režimu (Super Eco), v rovinatém terénu s průměrnou rychlostí 15-18 km/h. Při vyšším zatížení a/nebo využití Turbo režimu se dojezd snižuje.

Parametry:

 • Max.výkon 1000W
 • Max.rychlost 34 km/h
 • Nosnost do 100 kg
 • Dojezd do 20 km*
 • Baterie (olovo) 36V12Ah 432Wh
 • Pneu (ø) 10,5" 27 cm
 • Odpružení P/Z ano  |  ano

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

9zákazníků doporučuje produkt
1zákazník nedoporučuje produkt
86 %
průměr z 10 hodnocení
5
8 ×
4
1 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
1 ×
 • Doporučuje produkt

  100 %
  • super stroj!
 • , zakoupeno v Sport365.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • nevím
 • , zakoupeno v Motoslužby Chrudim

  Doporučuje produkt

  100 %
  • šikovný a skladný
 • , zakoupeno v Sport365.cz

  Doporučuje produkt

  70 %
  • za tu cenu ,spokojenost
 • Doporučuje produkt

  100 %
  • Mrštnost
  • Kompatibilita
  • Skladnost
  • Design kolobezky
  • Koloběžka by mohla mít širší konstrukci a lépe zpracovanou nabijecku co se týče “designu”

  Kolobežku mam už přes rok a jsem jedine spokojen:).
  Kolobezka je mrštná a dá se sní lehce manipulovat jak s baterii tak po vyndaní baterie.
  Koloběžka se velmi rychle stala rodinným vozítkem.
  Mužu jen doporučit

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • je to super,splňuje všechny mé požadavky na provoz i na manipulaci s přesunem
 • Doporučuje produkt

  90 %
  • výkon
  • masivní zpracování
  • dvojitá přední pružina
  • sedačka
  • hmotnost

  moc dobrá hračka pro dospělé

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • Splňuje má očekávání

  Při mých 70 kg dostatečně výkonná i do kopců, při eko režimu jsme najel více než udává výrobcer (skoro 25 km)

 • Nedoporučuje produkt

  10 %
  • nic
  • Velice poruchový a předražený výrobek z Číny. Už nikdy více.

  Poruchové

 • , zakoupeno v Net-market.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • pohodlná , levná mibilita
  • těžké odejmutí sedačky pro přístup k baterii,příliš tvrdá pružina

  vyhovuje pro pohyb i v přírodě po ciklostezkách .